Unsuz Yağsız Şekersiz Kurabiye Tarifi

Diyet yaparken belki de en çok zorlanılan konulardan bir tanesi, tatlı problemi! Gün içersinde özellikle tatlı bir şeyler atıştırmayı seven veya akşamları çay ile birlikte tüketmeye alışmış kişilerin bir anda tatlı alımını durdurması çok zor olabiliyor. İşte bu yüzden hem sağlıklı, hem de düşük kalorili bu unsuz yağsız şekersiz kurabiye tarifi tatlı severlerin yardımına koşacak. Yapımının kolay olması ve enfes tadı ile tarif defterinin vazgeçilmezi olacak!

Unsuz, Yağsız, Şekersiz Kurabiye Tarifi

Pişirme ve Hazırlık Süresi: 45 dakika
Adet: 6 kurabiye
Adet Kalori: 127

Malzemeler:

  • 1 su bardağı fındık
  • 2 kaşık bal
  • 1 yumurta akı
  • 1 tatlı kaşığı tahin

Tarif:
1. Yumurta akı kar beyazı olana kadar çırpılır.
2. 1 Su bardağı fındık robottan geçirilir.
3. Kar beyazı kıvamını alan yumurta akına bal ve tahin ilave edilerek karıştırılır.
4. İnce çekilmiş fındık ilave edilerek kaşık yardımıyla karıştırılır.
5. İki kaşık yardımıyla yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine birer kaşık konur.
6. 180 derece fırında 20- 25 dakika boyunca pişer.
7. Fırından çıktıktan 10 dakika sonra kıvamını almış olacaktır.

FAYDALARI
BAL: Vücudun ihtiyacı olan enerji, kalori ve şekeri temin ederek kısa zamanada enerjinizi yerine getirir.Sindirim sistemini düzenler ve kilo vermeye yardımcı olur.
FINDIK: E vitamini ihtiyacını karşılar.Antioksidanlarla dolu fındık cilt sağlığını korumak için hayati rol oynar.Lifler açısından zengin olmasından solayı kabızlığa iyi gelir.Magnezyum ve kalsiyum yardımıyla fındık önemli bir besin kaynağıdır.
YUMURTA: İçerisinde buluna protein ve omega 3 sayesinde günlük ihtiyacımız olan protein alımını karşılamaktadır.Anne sütünden sonra besin içeriği bakımından en zengin besinler arasındadır.Enfeksiyona karşı koruma ve bağışıklığa katkıda bulunur.
TAHİN: E, C ve B vitaminleri içermektedir.Kalp,böbrek sağlına iyi gelmektedir.Kan hücrelerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesine ve çoğalmasına yardımcı olmakla birlikte hasarlı hücrelerin onarılmasına da yardımcı olmaktadır.

https://www.kevserinmutfagi.com/
http://www.faydalarizararlari.com/