Hızlı Kilo Verme Yöntemleri Sayesinde Kilo Vermenizi Hızlandırın!

Kış aylarında üzerimize sarıp sarmaladığımız kalın giysilerimiz dolaplara girerken, yaz aylarının ince ve açık kıyafetleri dolaplardan çıkıyor. Haliyle fazla kilolarımız da alarm vermeye başlıyor. Hızlı bir şekilde kilo vermenin yollarını düşünürken, daha sağlıklı ve fit görünmek için hızlı kilo verme başlıklı diyet programlarına göz atmanın zamanı geldi! Uygulayacağın basit ve hızlı kilo verme yöntemleri ile hayalini kurduğun vücuda yaz gelmeden sahip olabilirsin…

Yazın bikini ve mayonun içinde fit bir görünüme sahip olmak, daha hafif hissetmek ve kıyafetlerinin içine kolayca girebilmek için uygulayabileceğin diyet programları ile yaza şahane bir başlangıç yapabilirsin. Hazırsan en hızlı kilo verme diyetlerine göz atalım:

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri Arayanlara 3 Günde 5 Kilo Diyeti

3 günde tam 5 kilo vadeden bu diyet programı 3 gün boyunca aynı şekilde uygulamalı. Diyet programının yanı sıra bol su içmeli ve kesinlikle belli aralıklarda egzersiz yapmalısın. Hızlı kilo verme diyetimiz şu şekilde;

  • Sabah (9.00-12.00): Uyanır uyanmaz güne 1 bardak ılık su ile başlıyoruz. Akabinde 30 dakika tempolu yürüyüş. Eve döndüğümüzde 1 adet meyve (muz, elma, armut ya da şeftali olabilir, mevsimine göre seçebilirsin), isteğe göre de 1 fincan sade türk kahvesi. Öğle saat 12.00’a kadar 1.5 litre ılık su içiyoruz. 
  • Öğlen (13.00-15.00): 1 kase yoğurt, en az 2 bardak ılık su
  • Akşam (17.00-18.00): 1 kase çorba (çorbada kesinlikle yağ ve tuz olmayacak, dilediğin çorbayı içebilirsin), çorbanı içtikten yarım saat sonra 30 dakika yürüyüş. Akabinde uyuduğun saate kadar 1.5 litre daha su içmen gerekiyor.

Birkaç Kilo Fazlası Olanlara: 2 Haftada En Hızlı Kilo Verme Yöntemi

Diyet uzmanlarının tavsiye ettiği 2 haftada en hızlı kilo verme yöntemi ile 2 kilo verebilir, sağlıklı ve kalıcı bir çözüme ulaşabilirsin. Hızlı kilo verme yöntemleri arasında olan bu diyet çok fazla kilo problemi olmayan, bölgesel kilo problemi olanlar için daha ideal. Bu diyet oldukça basit ve uygulanabilir. Program şu şekilde;

  • Sabah: 1 su bardağı ılık süt – 1 dilim ekmek – 1 dilim peynir – 3-4 adet zeytin – söğüş salata (domates ve salatalık)
  • Ara öğün: 1 porsiyon meyve
  • Öğlen: 1 porsiyon sebze – 1 çay bardağı yoğurt – Salata
  • Ara öğün: 1 porsyon meyve 
  • Akşam : 1 porsiyon sebze – 1 porsiyon ızgara et – Salata
  • Ara öğün : 1 kase sütlü tatlı

Sabah, öğle, akşam ve ara öğün şeklinde sunulan bu hızlı kilo verme diyetini tam 2 hafta boyunca uyguluyoruz. Öğle ya da akşam porsiyonlarında ki sebze yerine haftada 2 kez balık ızgara tercih edebiliriz.

Nelere Dikkat Edersek Hızlı Kilo Verme Diyeti Daha Etkili Hale Gelir?

Hızlı kilo verme diyetlerini uygularken sadece programa uymak tek başına daha etkili bir çözüm sunmayabilir. Uygulayacağın basit yöntemler ile daha hızlı kilo verebilmek mümkün. Bu minvalde, yemeklerden yarım saat önce su içmek, daha aktif bir metabolizma için yeşil çay tüketmek önemli. Tuzu ve şekeri hayatından çıkarmak, her gün minimum 1 saat egzersiz yapmak, karbonhidrat alımını minimize etmek hızlı kilo vermen için dikkat etmen gereken unsurlardan. Ancak dikkat etmelisin, vücudunu iyi tanımalı hatta doktoruna danışmalısın. İdeal kilomuza kavuşup günlük rutinlerimizi ve yeme-içme alışkanlıklarımızı bu doğrultuda sürdürürsek yaz gelsin kış gelsin kimin umurunda!